طراحی سایت پزشکی

تا پیش از آغاز کرونا بسیاری از افراد دریافت خدمات آنلاین را تجربه نکرده بودند؛ اما امروز که این مقاله را می‌خوانید همه چیز از جمله چگونگی خرید و دریافت خدمات تغییر کرده است. گوگل معیار اصلی تصمیم‌گیری برای افراد است؛ حتی اگر پزشک توسط یک فرد آشنای بیمار به یک بیمار معرفی شود، بیمار قبل از مراجعه به پزشک اسم وی را در گوگل و بعد اینستاگرام جست‌وجو خواهد کرد! بسیاری از بیماران با جستجو بیماری خود در گوگل و بررسی سایت پزشکان صفحه اول گوگل جراح و پزشک خود را انتخاب می‌کنند. در حقیقت امروزه اکثر خدمات اولیه پزشکی به صورت اینترنتی و از طریق سایت شخصی یا نوبت دهی قابل ارائه است. در ادامه ضمن نمایش چندین نمونه از وبسایت‌های پزشکان گرامی و نکات تخصصی طراحی سایت پزشکی را همراه با نیز برای شما توضیح داده‌ایم.

کرونا؛ نقطه آغاز توجه به طراحی سایت پزشکی

اهمیت توجه به طراحی سایت پزشکی بعد از کرونا خود را بیشتر نشان داد. این مسئله باعث شده تا بسیاری از پزشکان عمومی و متخصصان مختلف کم کم عضو سایت های نوبت دهی شوند. تعداد بسیار زیادی دیگری هم به دنبال طراحی سایت اختصاصی بودند. آن‌هایی هم که از قبل سایت داشتند، توجه شان به سئو سایت پزشکی و حضورشان در نتایج گوگل بیشتر شد.

سایت پزشکی جایگزین اینستاگرام پزشکی

اگر کرونا را یک نقطه تاثیرگذار بدانیم فیلترینگ اینستاگرام، واتساپ و تلگرام یک نقطه عطف و تیر خلاص برای اعتماد به فضاهای مجازی و پیام رسان ها بود و اکثر افراد فعال در فضای مجازی به این نتیجه رسیدند که سایت بهترین جایگزین اینستاگرام در ایران است می توانید مقاله ما در اثبات این مسئله را مطالعه نمایید

چرا پزشکان و متخصصان نیاز به سایت دارند؟

دانستن دلایل انجام یک کاری اولین گامی است که افراد را ترغیب به انجام کاری می‌کند. بسیاری از پزشکان به دلیل اینکه مریض های مخصوص به خود را دارند یا در مرکز درمانی شلوغ فعالیت می‌کنند، خود را بی نیاز از داشتن سایت می بینند. حال اگر این دلایل را بدانند، مطمئنا نظرشان عوض خواهد شد.

تغییر ذائقه و نسل

اولین دلیل  تغییر ذائقه و نسل است. نسل جدید بیشتر از قبل فعالیت های خود را از جمله خرید را از طریق اینترنت انجام می دهد. حتی یک جست‌وجوی ساده هم دیگر از طریق گوگل انجام می‌شود. آن‌ها به هر چیزی حساس هستند و بدون آشنایی کامل اقدام خاصی نمی‌کنند. در خصوص سلامتی هم بیشتر از بقیه موارد حساسیت به خرج می‌دهند. تفاوت رفتاری نسل‌ها چیزی است که اقدام خاصی نمی‌توان برای آن انجام داد و تنها راه پیش رفتن با آن‌ها است.

کمک به بیماران در پیدا کردن شما

بر اساس داده‌های تحقیقاتی که در سایت های مختلف منتشر شده است، می‌توان گفت که متوسط 80 درصد بیماران از اینترنت برای پاسخ سوالات پزشکی خود یا پزشک مرتبط استفاده می‌کنند. این آمار بعد از کرونا ثبت شده است. باز هنوز عده ای از پزشکان نسبت به این مسئله گارد دارند که چرا با داشتن پایگاه داده بیماران، هنوز به سایت فکر کنند؟

 • یک بیمار هیچگاه برای پرسیدن سوالات خود به یک مطب مراجعه نمی‌کند.
 • روش زندگی تغییر پیدا کرده است.
 • همه بیماران به پزشک متخصصی برای درمان بیماری خود دسترسی ندارند.

وقتی شما توجه ویژه‌ای به محتوای سایت از جمله بلاگ کنید و مطالب تخصصی و البته درست بنویسید، علاوه بر اینکه شانس نمایش سایت خود را در گوگل افزایش می‌دهید، بیمار با مطالعه مطلب بیشتر از بقیه به شما اعتماد خواهد کرد.

یک خطای ذهنی مهم برای پزشکان!

تیم دکتر مهندس از کادر درمان هستند و این یک مزیت بزرگ است زیرا ما با دغدغه های پزشکان و بیماران آشنا هستیم. یک خطای ذهنی بزرگ و رایج در بین پزشکان این است که ما تا به حال از سایت برای انتخاب پزشک استفاده نکرده ایم و به سایت اعتماد نداریم آمارهای مطرح شده درست نیست! باید بگوییم همکار عزیز من و شما چون به جامعه پزشکی و همکاران دسترسی داریم طبیعتا وقتی به یک مشکل پزشکی جدید برخورد می کنیم از همکاران دیگر میپرسیم ” آقای دکتر متخصص کلیه خوب تو بیمارستان خودمون کیه؟ ” ” دکتر خوب قلب میشناسی برای مادرم میخوام” اما چند درصد از جمعیت بیماران کشور مثل من و شما به جامعه پزشکی دسترسی دارند؟! جایگزین همکاری که ما از او کمک می گیریم برای عموم مردم گوگل است !

برندسازی پزشکی

با سایت شما یک رسانه همیشه در دسترس دارید. رسانه‌ای که امکان ارتباط با بیماران مختلف را خواهید داشت. در واقع با داشتن یک سایت علاوه بر آشنایی کامل دیگران با شما، با تخصصتان و تجربه دیگر مریض ها به راحتی آشنا خواهند شد. برای یک پزشک متخصص داشتن سایت اولین گام برندسازی به حساب می‌آید. علاوه بر این امکان معرفی شبکه‌های اجتماعی خود و ارتباط راحت تر را برای شما هم وجود خواهد داشت. اگر شما با اکثر کلمات کلیدی حوزه تخصصی خود صفحه اول گوگل باشید قطعا باعث اعتماد بیمار می شوید

معرفی تخصص و خدمات

پزشکان بر اساس تخصصی که گذرانده اند، دارای بردی هستند که بر اساس آن شناخته می‌شوند؛ اما بسیاری از بیماران نسبت به اینکه به دنبال چه متخصصی باشند، اطلاعاتی ندارند. در اینجاست که پزشک می‌تواند با معرفی خدمات و تخصص خود در صفحه درباره ما، اطلاعات بیشتری به بیماران بدهد. در طراحی سایت پزشکی توجه به صفحه درباره ما اهمیت زیادی دارد.

امکان رزرو نوبت 24 ساعته

یک مزیت مهم امکان رزرو نوبت به صورت 24 ساعته در 7 روز هفته است. بیمار در ساعتی از شبانه روز می‌تواند وارد سایت شده و بعد از دریافت اطلاعات، اقدام به رزرو وقت کنند. اگر فردی تمام طول روز سر کار باشد و ساعت 12 شب برای یافتن پزشک متخصص جستجو کند قطعا در این زمان منشی شما پاسخگو نخواهد بود اما سایت شما همیشه در دسترس بیمار است می تواند برای درخواست مشاوره فرم پر کند می تواند وقت رزرو کند.

اعلام اطلاعات تماس

یکی از چالش های بیماران و پزشکان، داشتن ارتباط با یکدیگر است. با داشتن شبکه و استفاده از بسترهای شبکه‌های اجتماعی می‌تواند بهترین و سریع ترین راه ارتباطی باشد. خدماتی از جمله نوبت دهی اینترنتی، پرسش سوال و دریافت پاسخ و کاهش زمان مراجعه از جمله مزایای توجه به طراحی سایت پزشکی است.

طراحی سایت پزشکی یا شبکه های اجتماعی

ما از سالها قبل تذکر میدادیم در اینستاگرام شما مستاجر هستید و در سایت شخصی مالک هیچوقت به امید اینستاگرام، سایت را رها نکنید، امیدوارم امروز که اینستاگرام فیلتر شده است جز افراد پشیمان نبوده باشید

 شبکه اجتماعی سایت نیست. متاسفانه این اشتباهی است که برخی پزشکان نیزمی‌کنند. شبکه های اجتماعی بستری در کنار برندینگ و افزایش پزشک استفاده می‌شود. همچنین می تواند یک راه ارتباطی سریع‌تری هم باشد. در اینستاگرام یا شبکه های اجتماعی بر پایه ویدئو مانند آپارات و یوتیوب می‌توان به راحتی هم فیلم و عکس‌هایی از مراحل درمان را منتشر کرد. باز باید گفت که این شبکه ها کمک کننده پزشک برای فعالیت بهتر است.

هر شبکه ای عمر محدودی دارد یا اینکه کاربری مخصوص به خود را دارد. ازطرفی ممکن است که همه به این شبکه ها دسترسی نداشته باشند؛ اما حداقل به اینترنت برای پیدا کردن اطلاعات دسترسی دارند و سایت باید مقصد نهایی همه کانال های بازاریابی دیجیتال باشد.

امکانات سایت پزشکی

در طراحی سایت پزشکی باید به بیشتر از همه به این امکانات توجه کرد:

 • بخش مشاوره آنلاین
 • بخش ثبت نام بیماران و نوبت دهی همراه با مشاهده پرونده پزشکی با قابلیت پرداخت
 • بخش بلاگ (متنی، عکس و ویدئویی)
 • بخش معرفی خدمات
 • معرفی نظرات بیماران ویزیت و درمان شده
 • طراحی صفحه درباره ما تخصصی
 • بخش تماس با ما با امکان پر کردن فرم

دیگر امکانات بسته به درخواست پزشک انجام داده خواهد شد. در هر حالت کلی، هر خدماتی که پزشک در سایت خود نیاز دارد، در این بخش قرار داده خواهد شد.

ویژگی های یک سایت مناسب

یک سایت پزشکی خوب باید ویژگی‌های منحصر به فردی داشته باشد. به این ویژگی‌ها باید بیشتر در طراحی سایت پزشکی توجه کرد.

 1. تمامی بخش های یک سایت پزشکی باید به راحتی در دسترس باشد. در اینجا باید به علم UX یا تجربه کاربری توجه شود. در حقیقت مسیری که بیمار باید در سایت سپری کند تا در نهایت اقدام به تعیین نوبت شود، در اینجا اهمیت دارد.
 2. توجه به طرح سایت یا UI و از همه مهم تر به روانشناسی رنگ، مورد دومی است که باید در طراحی سایت پزشکی به آن توجه کرد. در حوزه پزشکی چندین رنگ وجود دارند که باید از آن‌ها استفاده کرد. البته اینکه چه رنگی و با چه ترکیبی با رنگ‌های دیگر استفاده شود، به تخصص و حوزه درمانی پزشک هم بستگی دارد.
 3. محتوای سایت پزشکی علاوه بر اینکه باید مناسب و متناسب با هدف سایت باشد، از نظر تخصصی هم کاملاَ صحیح باشد.
 4. امکان استفاده ازبخش‌های تماس با ما باید کاملا راحت و در دسترس باشد.
 5. لینک‌های اتصال به شبکه های اجتماعی در فضای مناسب و در دسترس قرار بگیرند تا کاربران بتوانند از این طریق با سوشال های پزشک هم آشنا شوند.
 6. یک سایت پزشکی باید همانند سایت های فروشگاهی دارای بخش جست‌وجوی قوی باشد. در صورتی که بیمار نیاز به پیدا کردن اطلاعاتی از جمله شناخت با یک بیماری خاص در سایت باشد، به راحتی بتوانند آن را پیدا کنند.
 7. تمامی تصاویر و فیلم ها با کیفیت بالایی باشند. به ویژه صدای ضبط شده فیلم باید کیفیت بالایی داشته باشند تا بیمار راحت تر بتواند متوجه آن‌ها شود.
 8. سرعت بالایی داشته باشد تا بتواند در مدت چند ثانیه (3 ثانیه) تمام محتوای سایت را نشان دهد. تمامی فیلم و عکس های بارگذاری شده باید در کمترین حجم ممکن بدون افت کیفیت بارگذاری شوند.
 9. واکنش گرا باشد؛ به این معنا که به خوبی در صفحات گوشی و تبلت نشان داده شوند.
 10. اصول سئو در طراحی آن رعایت شده باشد. این مهم‌ترین نکته ای است که باید در نظر گرفته شوند. اصلی‌ترین راه ورودی بیماران به سایت از طریق گوگل است. پس باید اصول سئو داخلی و خارجی در آن رعایت شود تا در صفحه نتایج گوگل نشان داده شوند.

مراحل طراحی سایت پزشکی

مراحل طراحی سایت پزشکی حرفه‌ای به صورت زیر است:

 • مشاوره فنی و اجرایی بین مدیر پروژه و پزشک
 • بررسی نیازها و خواسته‌های پزشک
 • طراحی اختصاصی سایت با در نظر گرفتن تمام ویژگی‌های مورد نیاز
 • تحویل پروژه به پزشک و متخصص و بررسی اقدامات انجام شده
 • پشتیبانی کامل سایت طراحی شده

در طول طراحی ارتباط مداوم و برنامه ریزی شده ای بین شرکت و پزشک وجود دارد. تغییرات سایت و بررسی درستی قابلیت‌های آن تا زمان تکمیل نشدن پروژه ادامه خواهد داشت.

قیمت طراحی سایت پزشکی

به هیچ وجه نمی‌توان قیمت معین و دقیقی در همان ابتدا تعیین کرد. بلکه باید زبان مورد استفاده برای برنامه نویسی، قابلیت های سایت، مدت زمان تخمینی برای طراحی کامل و عوامل دیگری را در نظر گرفت. همچنین هزینه مربوط به سئو بر اساس میزان سختی کلمات کلیدی مشخص خواهد شد.

هزینه طراحی سایت ممکن است در برخی پروژه ها رایگان در نظر گرفته شود و در برخی پروژه ها تا چند ده میلیون تومان محاسبه شود

طراحی وبسایت پزشکان با دکتر مهندس

تیم دکتر مهندس متشکل از متخصصین و کارشناسان کادر درمان در کنار متخصصین حوزه دیجیتال مارکتینگ سابقه طولانی در حوزه دیجیتال مارکتینگ پزشکی دارد. سایت شما همچون مطب شما در فضای مجازی است، همانگونه که شما به ارزش ظاهر و شرایط مطب خود در تصمیم گیری بیمار آگاه هستید و به آن اهمیت می‌دهید باید در مورد نکات طراحی یک سایت پزشکی نیز سختگیر باشید.

 آنچه بعد از طراحی نیز بسیار مهم است پشتیبانی و نگهداری از وبسایت و اعتبار مجازی شماست که در تیم دکتر مهندس به صورت 24 ساعته انجام می‌شود

تخصص ما دیجیتال برندینگ پزشکی است تا با حفظ پرستیژ پزشکی اعتبار و تخصص ارزشمند، شما را در معرض دید بیماران قرار خواهیم داد.

معرفی تخصصی

با همان عناوین که تمایل دارید در بین بیماران شناخته شوید

ارائه خدمات پزشک

توانایی تخصصی خود را به طور کامل شرح دهید و تمایز خلق کنید

نمایش نمونه کارها

نمایش موفقیت‌های کاری خود برای جلب اعتماد بیماران

نوبت دهی آنلاین

سیستم هوشمند و پیشرفته ثبت و رزرو بیماران با حفظ نظم مطب

طراحی سایت پزشکی برای متخصص پستان

حوزه جراحی پستان یکی از حوزه های سخت در تبلیغات مجازی و سئو پزشکی محسوب می‌شود؛ زیرا پزشکان مختلفی با تخصص های مختلف خصوصا در حوزه جراحی زیبایی پستان فعالیت می‌کنند. از طرفی بیماران برای تصمیم گیری نهایی به دنبال نمونه کارهای قبل و بعد از جراحی پستان هستند که با توجه به قوانین کشور و احکام شرعی امکان نمایش آن‌ها وجود ندارد و این خود از معضلات برندسازی این حوزه است.

یک جراح پستان با طراحی سایت تخصصی می تواند روزانه ورودی بسیار بالایی با کلمات تخصصی حوزه خود مانند پروتز پستان، ماموپلاستی، انکوپلاستی ماستوپکسی و… داشته باشد.

طراحی سایت پزشکی برای متخصص گوش و حلق و بینی

متخصصان ENT از گروه های پزشکی هستند که نباید به هیچ وجه از مزایای طراحی سایت تخصصی پزشکی برای خود غافل شوند. گستردگی خدمات پزشکی در این حوزه و تقاضای بسیار بالا در زمینه های مختلف این تخصص علت این توصیه ماست.

می توان سایت های تخصصی مختلفی در این حوزه راه اندازی کرد که شامل طراحی سایت جراحی بینی، جراحی های درمانی گوش ، سمعک، سرگیجه، جراحی های زیبایی صورت، جراحی های تخصصی دهان و گلو است.

طراحی سایت پزشکی برای کلینیک زیبایی

یک کلینیک زیبایی می تواند خدمات گسترده ای در حیطه زیبایی داشته باشد خصوصا خدمات زیبایی بدون جراحی مانند دستگاه های لاغری، تزریقات زیبایی و مشاوره های زیبایی. این خدمات سرچ بسیار بالایی در اینترنت دارد. سایت یک کلینیک زیبایی می تواند منبع اصلی جذب بیمار برای کلینیک باشد. البته نقش اینستاگرام در افزایش اعتماد بیماری که از طریق سایت با کلینیک آشنا شده است را نباید نادیده گرفت

طراحی سایت پزشکی برای متخصص زنان

حوزه زنان بسیار حوزه پزشکی حساسی است و مسئولیت یک پزشک زنان دو چندان است، زیرا فرد بارداری که به متخصص زنان مراجعه کرده نه تنها بیمار نیست؛ بلکه سرشار از حس خوب و امید و آرزوست. این تفاوت باید در برندسازی و زراحی سایت برای متخصصان زنان، زایمان و ناباروری لحاظ شود

برای وبسایت خود، امکانات بیشتری می خواهم ...

ما هر امکاناتی را که مردم از جامعه پزشکی به صورت آنلاین نیاز دارند، برای شما طراحی می کنیم و در صورتی که طراحی، امکانات و ایده های خاص مد نظرتان است، کافیست با ما در میان بگذارید تا آن‌ها را به دلخواه شما با بهترین کیفیت پیاده‌سازی کنیم.

با توجه به طراحی اختصاصی و همکاری با بهترین برنامه نویسان در زمینه طراحی سایت هیچگونه محدودیتی در ظاهر و امکانات سایت مدنظر شما وجود ندارد، پس از جلسه مشاوره رایگان با متخصصین ما بهترین سایت ممکن که پاسخگوی تمامی خواسته ها و نیازهای بیماران شما باشد برای شما طراحی خواهد شد.

وقت مدیریت وبسایت خود را ندارم، راه حل چیست؟

این مشکل تقریبا بین تمامی صاحبان کسب و کار مشترک است خصوصا جامعه پزشکی و جراحان با توجه به حجم کاری آن‌ها اما نکته مهم اینجاست که حتی اگر شما وقت کافی هم داشته باشید باید از این کار بپرهیزید؛ زیرا مدیریت یک وب سایت، چیدن استراتژی محتوا، استراتژی سئو و برنامه رشد برای یک سایت امری تخصصی است و در یک فضای رقابتی در صورتی که این امور را به یک تیم متخصص نسپارید هرگز نخواهید توانست به نتیجه مطلوب برسید

تیم دکتر مهندس متشکل از متخصصین حوزه سئو و دیجیتال مارکتینگ با همکاری دپارتمان پزشکی خود به بهترین شکل ممکن این خدمات را به پزشکان گرامی ارائه می دهد

خدمات تیم دکتر مهندس

تولید محتوای پزشکی

بیزنس کوچینگ