آردوینو، بزرگ رایانه کوچک

برد آردوینو

آردوینو (Arduino)

با سلام خدمت همراهان همیشگی گروه آموزشی دکتر مهندس در این بخش به معرفی و آموزش برد رایانه ای آردوینو خواهیم پرداخت لازم به ذکر است آموزش های این بخش نیز مانند سایر بخش های سایت با محوریت خودآموزی و رشد شخصی بوده و آموزش های سطح پایه هنرجو را از الزام پیش آگاهی با آردینو و الکترونیک بی نیاز می کند

آردوینو یک برد متن باز برای نمونه سازی است و بر مبنای کاربری آسان سخت افزاری و نرم افزاری طراحی شده است. برد آردوینو قادر به خواندن ورودی (نور رسیده به یک سنسور، فشردن یک دکمه یا پیام دریافتی از تویتر) وتبدیل آن به یک داده خروجی (فعال کردن یک موتور، روشن کردن یک ال ای دی، انتشار آنلاین یک مطلب و…) است.

می توانید تعیین کنید برد شما پس از ارسال یک مجموعه از دستورالعمل ها به میکروکنترلر روی برد چه کاری انجام دهد. برای این کار شما باید با زبان برنامه نویسی آردوینو و نرم افزار آردوینو آشنایی داشته باشید. در طی سال های گذشته آردوینو نقش مغز متفکر را در هزاران پروژه از پروژه های روزمره تا ابزارهای پیچیده علمی بازی کرده است. مجموعه وسیعی از سازندگان ( دانش آموزان، مشتاقان، هنرمندان، برنامه نویسان، متخصصان و…) بر گرد این پروژه متن باز جمع شده اند که همکاری آنان منبعی شگفت انگیز از اطلاعات در دسترس را چه برای تازه کاران و چه برای متخصصان فراهم آورده است. آردوینو در سال 2005 در موسسه Ivrea Interaction Design به عنوان یک ابزار ساده برای نمونه سازی خلق شد تا به دانش آموزانی که زمینه آشنایی قبلی با برنامه نویسی و الکترونیک نداشتند کمک کند. اما خیلی زود دایره کاربرد وسیع تری پیدا کرد، تغییراتی با هدف سازگار شدن آردوینو با نیازها و چالش های جدید درآن ایجاد شد که این تحولات آن را از یک برد ساده هشت بیتی  به محصولی مناسب برای ساخت دستگاه های حیطه‌ی اینترنت اشیاء (IOT)، گجت های پوشیدنی، پرینترهای سه بعدی و کاربردهای پیچیده دیگر تبدیل کرده است.

برد آردوینو و برد برد/Arduino and Bread Board

تمامی انواع بردهای آردوینو متن باز می باشند که کاربران را قادر می سازد به صورت مستقل به ساخت و شخصی سازی آن بپردازند. نرم افزار آردوینو نیز متن باز می باشد که با همکاری کاربران در سراسر جهان همواره در حال توسعه است و کتابخانه ای وسیع و متنوع به صورت رایگان برای آن به وجود آورده است.

کدنویسی آردوینو در Arduino IDE

در این سایت با ما باشید تا باهم گام به گام به صورت خود آموز آموزش های آردوینو را به پیش ببریم…

علی آهوی آتشین

مدیر تیم برندینگ پزشکی «دکترمهندس»

جدیدترین مقالات

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *