چرا پزشک ها به طراحی سایت نیاز دارند؟ [بررسی مزایا]

امروز در وبسایت دکتر مهندس قصد داریم ببینیم که چرا پزشک ها به طراحی سایت نیاز دارند؟ بررسی تمامی مزایای داشتن وبسایت شخصی دکترها و پزشک ها

کسب و کار اینترنتی هیچ فرقی با کسب و کار فیزیکی ندارد، با این تفاوت که مجازی است

با گسترش اینترنت، تمامی کسب و کارهای فیزیکی درحال روی آوردن به سمت ایجاد کسب و کار اینترنتی هستند و همین بهانه ای شده است تا ما شاهد ایجاد مشاغل جدیدی در این فضا باشیم. فضای اینترنت به قدری گسترده است که همگی می توانند وارد آن شوند؛ خوشبختانه همین امر باعث شده است تا افراد بتوانند نسبت به دنیای واقعی ساده تر ایده های خود را اجرایی کنند. البته اگر در زمینه دیجیتال مارکتینگ و طراحی متخصص نباشید، مطمئنا درصد موفقیت صفر خواهد بود.
برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی خود، حتما و حتما از متخصصان این حوزه کمک بگیرید.

اگر پزشک هستید و می خواهید سایت شخصی مربوط به خود را داشته باشید و علاوه بر مطب فیزیکی خود در اینترنت نیز به فعالیت بپردازد، شرکت دکتر مهندس به صورت تخصصی طراحی سایت پزشکی را برای شما با به صرفه ترین هزینه و بالاترین کیفیت انجام می دهد. لطفا تا انتهای این مقاله همراهمان باشید تا با یکدیگر بررسی کنیم که اصلا چرا پزشک ها به طراحی سایت نیاز دارند؟

نیم نگاهی به تاریخچه کسب و کار اینترنتی

قبل از اینکه کاملا متوجه شوید که شما به عنوان یک دکتر یا پزشک چرا به طراحی سایت یا کسب و کار اینترنتی نیازمندید، بیایید با یکدیگر نیم نگاهی به تاریخچه کسب و کار اینترنتی بیاندازیم.
مطمئنم بعد از خواندن مطالب زیر، به خوبی متقاعد خواهید شد که شما هم به کسب و کار و سایت خود نیاز دارید.

اینترنتی که با هدف تقویت سیستم های امنیتی کشور ایالات متحده آمریکا معرفی شد، اما

تاریخچه اولین رونمایی از تکنولوژی اینترنت، دقیقا به دهه 60 کشور ایالات متحده آمریکا برمی گردد؛ احتمالا شما هم می دانید که در جنگ های جهانی اول و دوم، این کشور به دلیل منطقه جغرافیایی که دارد به دور از درگیری های خونین آن زمان بود و حتی این جنگ ها سبب پیشرفت این کشور شد. زمانی که کشورهایی مثل ژاپن، آلمان و سایر کشورهایی که در این جنگ ها حضور داشتند درحال احیای کشور خود بودند، آمریکا به خوبی توانست از فرصت استفاده کند و با جذب دانشمندان از سایر نقاط جهان، خود را از لحاظ دفاعی، علمی و فرهنگی و علی الخصوص اقتصادی بالا بکشد.
فارغ از اینها بعد از اینکه اینترنت از لحاظ دفاعی باعث بهبود اوضاع دفاعی کشور شد، کم کم این تکنولوژی به میان مردم رسوخ کرد …

حال می بینیم که این تکنولوژی روز به روز با هدفی راحتی و ایجاد کسب و کارهای جدید درحال پیشرفت و گسترش است.

از چه زمانی کسب و کار اینترنتی شکل جدی تری به خود گرفت؟

شخصا معتقدم از وقتی که زبان های نشانه گذاری سی اس اس (CSS) و اچ تی ام ال (HTML) ساخته شدند و یا اصلا چیزی به اسم طراحی سایت به وجود آمد، کسب و کار اینترنتی نیز همگام با آنها آغاز شده است. اگر چه بخواهیم نگاه تاریخی و دقیقی به این موضوع داشته باشیم، از اواخر دهه 90 میلادی و همزمان با آغاز غول بزرگ این حوزه، یعنی مایکروسافت (Microsoft)، پیشرفت این حوزه نیز آغاز شده است. البته نمی توان تاثیری که استیو جابز و اپل (Apple) روی بازاریابی اینترنتی گذاشتند را نادیده گرفت، چرا که اولین بار اپل دکمه استارت این حوزه را در تلفن های همراه هوشمند فشرد.
حال می بینیم که روز به روز این موضوع شکلی فراتر از جدی به خود می گیرد.

چه کسانی به طراحی سایت و راه اندازی کسب و کار شخصی خود دارند؟

همانطور که بارها در همین مقاله تاکید شد، درحال حاضر ما در برهه ای به سر می بریم که دیگر اینترنت جزوی از زندگی مردم در سرتاسر جهان شده است. مردم برای خرید مایحتاج و کالاهای مورد نیاز خود، دیگر ریسک حضور در مغازه های فیزیکی آن هم با این ترافیک وحشتناک (علی الخصوص ایران) را نمی پذیرند و تنها با چند کلیک نیازهای خود را برطرف می کنند.

یک جمله بسیار معروف از بیل گیتس وجود دارد که می گوید: ” اگر کسب و کار شما در اینترنت حضور ندارد، پس به زودی از صحنه کسب و کار محو خواهد شد “. همین جمله به خودی خود کافیست تا به اهمیت اینترنت در زندگی روزمره ما انسان ها و علی الخصوص تاثیران آن پی ببریم.

این روزها کسب و کارهای بزرگ و کوچکی در اینترنت حضور دارند که حتی به ذهنتان هم نمی رسد، از تعمیر وسایل گرمایشی در منزل گرفته تا خرید میوه صادراتی آنلاین! پس اگر فکر می کنید که کسب و کار شما هیچ نیازی به حضور در فضای اینترنت ندارد، بدانید که سخت در اشتباهید، آن هم از نوع بزرگش!

ایجاد کسب و کار اینترنتی و طراحی سایت برای پزشک ها و دکترها چه مزایایی دارد؟

حال که به عنوان یک پزشک با فضای اینترنت و لزوم حضور هر نوع کسب و کار در این فضا برای پیشرفت و روی بورس ماندن آشنا شدید، می خواهیم به شما بگوییم که چرا طراحی سایت برای دکترها و پزشک ها از واجبات است و اصلا اگر یک سایت شخصی و خدماتی داشته باشید چه مزایایی را برای شما به دنبال خواهد داشت.
با سایت دکتر مهندس همراهمان باشید.

چرا یک پزشک نیاز به وبسایت شخصی خود دارد؟
چرا یک پزشک نیاز به وبسایت شخصی خود دارد؟

1- از هزینه های اضافی مطب و استخدام منشی دوری کنید

بدون شک در این شرایط اقتصادی که حاکم بر کشور است، هزینه اجاره یک مکان و استخدام منشی و علی الخصوص دم و دستگاه بسیار بالا است. به طور مثال شاید ساعت ها را بیهوده در مطب خود سپری کنید، بدون هیچ نظم خاصی. اما شما می توانید در وبسایت شخصی و خدماتی خود، ساعات دقیق باز بودن مطب خود را اعلام کنید و افراد بدون اینکه با منشی شما هماهنگ کنند، در وبسایت زمانی را رزرو کنند، به این صورت هم کار شما نظم بسیار خوبی می گیرد و هم اینکه نیازی به استخدام منشی جهت رزرو وقت برای بیماران نخواهد بود. این موضوع را هم در نظر بگیرید که برای مطب و منشی و … ملزم به پرداخت مبلغ بسیار زیادی در ماه هستید، اما برای طراحی سایت شخصی و خدماتی خود، تنها یکبار برای همیشه هزینه می کنید و از شر اینطور هزینه ها راحت می شوید.
ما در وبسایت دکتر مهندس این سیستم را به بهترین شکل ممکن پیاده سازی خواهیم کرد.

2- اطلاعات مهم و تخصصی را راجع به نحوه درمان و کار خود شرح دهید

یکی از مشکلاتی که نه تنها پزشک ها بلکه اکثر مشاغل با آنها دست و پنجه نرم می کنند، این است که درصد کمی از مراجعه کنندگان به مشتری تبدیل می شوند و یا سوالات کلیشه ای و بسیار زیادی می پرسند. شما می توانید در وبسایت شخصی خود اطلاعاتی راجع به نحوه درمان و پروسه آن بنویسید تا کسانی که به شما مراجعه می کنند، از 0 تا 100 قضیه با خبر باشند. این هم برای شما خوب است و هم برای مراجعه کنندگان.

3- به صورت آنلاین و یا تلفنی مشاوره دهید

یکی از ویژگی های خوبی که اینترنت دارد، قدرت بالای ارتباط در هر نقطه از کره زمین است. اگر امکان رفتن به مطب را ندارید (به هر دلیلی، از رفتن به سفر گرفته تا کسالت) می توانید در صورت صلاحدید خودتان به ازای دریافت هزینه و یا به طور رایگان، بیماران و مراجعه کنندگان خود را به صورت تلفنی و یا آنلاین در وبسایت ویزیت کنید و یا مشاوره قبل از عمل دهید. لازم به ذکر است ما در وبسایت X با توجه به نیاز شما، امکانات فوق را پیاده سازی می کنیم.

ارتباط و مشاوره دادن به بیمار توسط پزشک از طریق اینترنت و به صورت آنلاین
ارتباط و مشاوره دادن به بیمار توسط پزشک از طریق اینترنت و به صورت آنلاین

4- بالا رفتن اعتبار شما، به طور مستقیم و غیر مستقیم

یکی از ویژگی های مثبت و عالی پزشک ها، جهت داشتن وبسایت شخصی و خدماتی خود، بدون شک دیده شدن نام آنها در حوزه تخصصی خود است. به جرئت می توان گفت دانش مردم برای استفاده از اینترنت بیش از پیش افزایش یافته است. به طور مثال اگر شخصی قصد خرید یک کالا از فروشگاه فیزیکی را داشته باشد، قبل از آن در اینترنت درباره قیمت، بهترین فروشگاه ها و علی الخصوص مزایا و معایب آن تحقیق می کند. این مورد در وبسایت های پزشکی بیشتر از سایر حوزه ها به چشم می آید، چرا که اگر کسی برای تحقیق و یا مشاوره وارد سایت شما شود و وبسایت شخصی شما را با امکانات و طراحی جذاب ببیند، ناخودآگاه سایت شما و شخص خود شما به عنوان یک متخصص و مرجع ثبت می شود.
همچنین این امر می تواند به طور غیر مستقیم جهت معرفی شما به سایر دوستان و همکاران بازدیدکننده و علی الخصوص استفاده از خدمات سایت تاثیرگذار باشد.

5- ارتباط لحظه به لحظه با بیماران خود

گاهی اوقات ممکن است بنا به هر دلایلی امکان حضور بیمار و یا شما در مطب وجود نداشته باشد. در این مواقع بیمار شما می تواند وارد سایت شود و شما دستورات لازم را برای حفظ هر چه بهتر سلامت بیمار ارائه دهید. این ارتباط از راه دور و آنلاین، بدون شک تاثیر بیشتری را روی روند درمانی بیمار خواهد گذاشت.
به طور مثال همین ایام کرونا اکثر مطب ها بسته شد، یعنی دیگر ارتباطی بین بیمار و پزشک برقرار نمی شود، اما با داشتن وبسایت می توانید این ارتباط را تداوم ببخشید.

در هر نقطه ای که حاضر هستید، با بیماران خود در ارتباط باشید!
در هر نقطه ای که حاضر هستید، با بیماران خود در ارتباط باشید!

6- امنیت شغلی تضمین شده در هر مکان و زمان

پیشتر نقل قولی را از بیل گیتس در رابطه با الزام حضور کسب و کارها در اینترنت مطرح کردیم. همانطور که بارها در همین مقاله تاکید شد، کوچک ترین کسب و کارهای فیزیکی درحال کوچ و تمرکز کامل روی کسب و کار اینترنتی هستند، چرا که آنها متوجه تحلیل رفتن کسب و کارهای فیزیکی شده اند. این تحلیل رفتن در خیلی از کسب و کارها سریع و در خیلی ها هم نیز با سرعت کمتری در حال اتفاق افتادن است. در صورتی که شما به عنوان یک پزشک کسب و کار خود را راه اندازی کنید و طراحی سایت خود را به ما بسپارید، دیگر نگران این موارد نیستید، چرا که چند قدم جلوتر از دیگران خواهید بود.

طراحی سایت با هزینه مناسب، مخصوص پزشک ها و دکترها

اگر به عنوان یک پزشک از مزایای داشتن یک کسب و کار اینترنتی و علی الخصوص یک وبسایت خوب، مطلع شدید و می خواهید سایت خود را راه اندازی کنید، کافیست به صفحه سفارش طراحی سایت اختصاصی برای پزشک ها و دکترها منتقل شوید و از طریق شماره تلفن، ایمیل و یا پشتیبانی آنلاین دکتر مهندس با ما ارتباط برقرار کنید.

وبسایت دکتر مهندس تضمین قیمت مناسب و کیفیت بالای طراحی سایت، ویژه پزشک ها را به شما می دهد.

علی آهوی آتشین

مدیر تیم برندینگ پزشکی «دکترمهندس»

جدیدترین مقالات

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *